Vítej na tomto blogu!!! Doufám, že tu najdeš co potřebuješ a bude se Ti tu líbit.


ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ FOTEK, ČI ČLÁNKŮ!!!


ZÁPIS SB!!!

Květen 2011

Pro sběratele...

31. května 2011 v 20:03 | Athéna |  Novinky
Je to hlavně pro sběratele Schleich...

Zdravotní prohlídka!

27. května 2011 v 23:00 | Athéna |  Chlupáček ♥
PŘEDNASTAVENO!!!
Dám vám tady takový seznámek Zdravotní prohlídky, kterou provádím Chlupáčkovi pravidelně!
Název!Co?Změny!
OčiOspalkyVyčištěno!
NosMalinko špinavýOčištěno!
ZoubkyV pořádkuŽádné!
OuškaČistáŽádné!
SrstV pořádkuKartáčováno!
BříškoV pořádkuŽádné!
Perionální kapsyTrochu špinavéČištěno!
Váha950 gVáženo!
DrápkyMírně delšíOstříháno!

Chlupáček dostihákem!

26. května 2011 v 18:19 | Athéna |  Chlupáček ♥

Chlupáček dostihákem!

Ahojky.
Asi si říkáte co je to za další zvláštní nadpis? xD Ano, je to tak! Můj milovaný morčák, který vždy ležel rozvalený v kleci podává skvělé výsledky! Asi bych vám to měla říct od začátku. Když jsem si Chlupáčka pořídila, několik měsíců se neodvážil mimo klec běhat, jediné místo, kde to šlo byl malý koberec u mé postele. Zprvu tam vydržel bez hnutí tak dlouho, než jsem ho trošku popohnala, aby se vůbec rozešel. Byl stále pasivní a po spoustě neúspěšných "pobídek" jsem přestávala doufat, že by se z něj stalo morčátko, které se proběhne po paniččině pokoji. Ale jednoho dne se podařilo a Chlupáček začal být aktivní - troufl si na plovoucí podlahu a po celém pokoji lítal a vyskakoval do vzduchu Venku už to byly opravdu mety. Dnes jsem ho položila na trávu na zahradu mimo výběh a šla si lehnout do houpací sítě a co to vidím - Chlupáček šílenými trysky "letí." Ani já jsem mu pomalu nestačila. Super!
Tak jsem to s ním takto zkoušela, ale co mě nejvíc potěšilo - on běhal sám! Za žádný pamlsek! Nic takového! A pak jsem dostala nápad! Změřila jsem si jeho "dráhu" a řekla si, že to zkusím stopnout na čas. Dráha měří 940 cm = 9 m a 40 cm. Ale nejprve jsem ho dala na 16 min do výběhu, aby si oddychl a načerpal energii. Pak jsem ho dala na začátek dráhy a zmáčkla "Start" na mobilu, na stopkách. Jeho nejlepší čas byl 00:00:03,80! To je necelé 4 vteřiny!!! No já koukala jak blázen! Skoro 9 a půl metru uběhne za 3 vteřiny a 80 setin. Je to šikulka!!!!

Vyhodnocení - 1. ubikace

25. května 2011 v 15:01 | Athéna |  Bydlení
Ahojky.
Takže 1. ubikaci mi poslala SB Minnienka (www.minnienka.blog.cz) a zvířátko, které v ní žije je křečík džungarský.
Rozměry: 37 x 25 x 21
 
Plusy
+ Voda v napáječce
+ Věci na hraní a obrušování zubů (tyčinka, minerální kostka, kartonový válec...)
+ Plné plastové kolečko
+ Využití střechy domečku jako 2. patro klece

Mínusy
- Celkem malá klec a tudíž jsou věci na sobě trochu namáčklé
- Lepší by byl dřevěný domeček beze dna - nesráží se tam vlhkost a křečík ho může jak je libo okusovat, nic se mu nestane a obrousí si zuby (musí být z tvrdého dřeva, z měkkého by se mohly dělat třísky)
Závěr
Podle mě to není špatná klec, krečík to tam má moc hezky vybavené, jen je klec prostě trochu malá.

Hodnotím ubikace!!!

24. května 2011 v 15:47 | Athéna |  Bydlení
Ahojky.
Tak jsem se rozhodla hodnotit ubikace pro vaše hlodavce (morče, myš, potkan, pískomil, osmák....atd.) a zajícovce (králík). Už jsem to sice jednou na nějakém blogu viděla, aly byly to hodnocené KLECE pouze pro KŘEČKY. Já hodnotím jakékoli ubikace a jakékoli zvíře z výše uvedených. Také mě napadlo, že třeba po 5 hodnocených ubikacích by vždy byla anketa o tu nejhezčí, co myslíte?

Já, já, já, jenom já!!!

23. května 2011 v 19:42 | Athéna |  Novinky
Ahojky.
Nadpis vám asi přišel zvláštní, co? Tak já vám to vysvětlím. Už je to dlouho, co jsem tuto věc viděla na jednom blogu a ráda bych jí sem byla dala, ale nechtěla jsem se "opičit." Když jsem to však viděla na nějakém dalším blogu, tak mě to nakoplo a řekla jsem si: "Proč vlastně ne?" Je to takový dotazník, kde budete tipovat, nebo něco zkoušet uhádnout. Některé věci se dají najít, ale neřeknu vám kde Byla bych ráda, kdyby se alespoň nějaká SB zapojila, o nic nejde. Děkuji!
1.) Kolik si myslíte, že mi je let?
2.) Jak se doopravdy jmenuji (stačí jméno, ale některá SB si celé jméno určitě odvodí z něčeho...)
3.) Jsem štíhlá, nebo tlustá?
4.) Mám brýle?
5.) Jakou mám barvu vlasů?
6.) Jakou mám barvu očí?
7.) Jak si přibližně myslíte, že jsem vysoká?
8.) Mám ráda zvířata?
9.) Jaký je můj oblíbený (nebo nejoblíbenější) film/seriál?
10.) Bydlím v domě se zahradou, nebo paneláku, či činžáku?
11.) Mám nějaké sourozence?
To je vše. Jak říkám - některé otázky nemůžete vědět, ale zkuste si tipnout. Buď to bude dobře nebo ne. Pak vám sem dám odpovědi.

Zase tu!

22. května 2011 v 14:43 | Athéna |  Novinky
Ahojky!
Omlouvám se, že jsem sem nic nepsala, ale nějak nebyl čas. V pátek a dnes jsem oběhla. Chtěla jsem vám napsat už včera, jenže jsem hned ráno měla lehký otřes mozku. A jak se mi to stalo?
No, to se špatně popisuje, nevím jak to nazvat. Prostě si představte zeď, ze které "vymáčknete" okno směrem ven. A ty rantly, které na té zdi po tom oknu zůstanou, tak to je ono. Já mám tak nějak okna v podkroví, kde mám pokoj a běžela jsem odnést Chlupáčka do klece, jenže jsem si o ten rantl dala takovou šlupu, že Chlupáček skočil do té klece sám, mě se zatmělo před očima a spadla jsem na zem, kde jsem jen tak ležela, než jsem se jaksi probrala. Myslela jsem, že mi normálně bude crčet z hlavy krev, ptž jsem jí měla úplně horkou, tak jsem si jí pevně držela rukama, aby mi ta (imaginární) krev netekla všude. Ulevilo se mi, když jsem zjistila, že mi žádná krev neteče. Tak jsem se nějak dobelhala do obýváku, kde mi na to dali obklady. Bylo mi strašně špatně od žaludku a hrozně se mi rozbolely nohy, jakož i hlava mě strašně třeštila. A dnes ráno se vzbudím a praštím se hlavou o konstrukci postele xD To naštěstí nebyl velký náraz, jen mi začalo pískat v uších. Ale teď už je to dobrý, pobolívá mě jen to místo nárazu.
Takže jsem si vzala Ibalgin 400 a šla si lehnout. Pak už mi bylo docela dobře, tak jsem se šla naobědvat a už to bylo OK. Po obědě jsme jeli na Děčínské slavnosti, kde to bylo super a po slavnostech jsme šli do kina Sněžník vyzvednout zamluvené lístky na Piráty z Karibiku - Na vlnách podivna 3D. Byl to celkem nezvyk, mít ty 3D brýle ještě přes moje normální brýle xD Ale tento díl Pirátů se opět velice vydařil a byl mnohem lepší než 3 - Na konci světa.
Zatím pp, možná bude dnes ještě 1 článek, ale teď si jdu dělat úkol z Ájiny...

Tak...

17. května 2011 v 17:09 | Athéna |  Novinky
Ahojky.
Tak zítra budu mít hotové půldioptriové brýle
V pátek jsme totiž byli u té oční. Navíc mi ještě zjistila, že mám v očích nějaký záňet, takže si musím kapat 4x denně kapky do očí (název už nwm xD). Ono by to bylo dobrý, kdyby ty kapky nebyly tak šíleně hořký, že se mi z toho zvedá žaludek. Ano, slyšeli jste správně - hořký! Taky jsem se tomu celkem divila, když si to kapu do očí a zároveň cítím hořkost v krku. Hnus! A ještě mě to ve škole tak bolí, že mi z toho třeští hlava. V pátek jedeme na kontrolu. Teď ještě k těm brýlím - jsou uzoučké, stříbrno-modré a spodní strana je bez obrouček. Objednali jsme do nich refresh skla, jelikož jsou mnohem lepší než obyč.

Chlupáček

15. května 2011 v 16:02 | Athéna |  Chlupáček ♥
Ahojky.
Omlouvám se, že jsem tu ani přes víkend nebyla, ale byla jsem u taťky v Ústí. Možná jsem někomu komentovala nějaké články, je to tím, že jsem tam byla chvíli na notebooku
Chlupáček se má dobře, přes víkend se o něj starala mamka se strejdou. Přesně jsem mu do plastových odměrek naměřila granulky. Mamka mu dala v sobotu jablíčko a dnes strejda salátek. Taky mu dali čerstvou vodičku a seno, takže mu nic nechybělo =o)
Koupila jsem mu kilo granulí značky Winston, či nějak tak a XXL krmné tyčinky Gimborn zeleninové s medem.
Jinak mě už tento blog moc nebaví, takže tu asi nebudou články každý den. Navíc jsem opět zprovoznila svůj blog o Schleich, takže teď se snažím začít přispívat tam.
Pp

Haninka, Chlupáček, bouřka...

12. května 2011 v 16:58 | Athéna |  Novinky

Haninka: Včera se jí normálně začala dělat bílá pěna u pusy Vůbec nevíme...

Chlupáček: Včera byl celé odpoledne venku. Bylo fakt horko, tak aby se nepřehřál jsem mu tam dala velikou, ale nízkou podmisku pod květináč, kam jsem mu dala vlažnou vodu, tak aby mu sahala jen po spodní část bříška. Sice byl ve stínu a ještě tam měl stínidlo, ale radši...

Bouřka: Dnes byla opravdu šílená bouřka. 3. nejhorší, jakou jsem snad kdy zažila. (Když byla ta nejhorší, tak se nám rozlítly vrata, ulítaly zvonky, odneslo nám to altán a stan, u psího kotce vylítly dveře z pantů...apod.) Z celé zahrady se stal potok, Déšť a kroupy bubnovaly do oken tak silně, že jsem myslela, že snad prasknou... Hrůza!
Pp


Haninka

10. května 2011 v 18:33 | Athéna |  Moji psi
Tak dnes jsme byli s Haninkou na veterině.
Asi týden má pravidelně každý večer kolem 6 h. takové výkyvy. Začně šíleně rychle dýchat, suverénně chodí do místností, které má zakázané a jindy by se tam neopovážila vkročit a když tam je, tak jí odtamtud nemůžeme dostat. Chodí tam jen tak, bezcílně, třeba si sedne a má nepřítomný pohled. Každý den to trvá 1-2 hodiny. Také chce být pořád s námi, bez nás ani krok. A někdy nechce papat ani konzervu, kvůli které by jidny snad i vraždila, jak se po ní vždy vrhne.
Také jsme tam byli z důvodu preventivního očkování, odčervení a pro obojek Scalibor proti vším, klíšťatům, blechám, komárům a pakomárům.
Po důkladném vyšetření nám veterinářka řekla, že se mohlo něco změnit a v blízkosti našeho domu mohou v tuto dobu vysílat nějaké ultrazvukové vlny. Epilepsie to prý asi není, protože by to bylo nepravidelné. Ale když se to do 14 dnů nezlepší, máme přijít a oni jí pošlou na různé rozbory krve. Může to být něco na mozku, nebo s ledvinami (BSP je na onemocnění ledvin náchylné plemeno). Máme jí nasadit 48 h. hladovku aby se pročistila.
Doufám, že to bude dobré. Mám o ní veliký strach!

Králík

9. května 2011 v 14:00 | Athéna |  Ostatní
ROZŠÍŘENÍ: Pyrenejský poloostrov - Španělsko
Králík domácí vznikl domestikací králíka divokého.
VELIKOST: Od 20 cm (zakrslý) do 60 cm (velké druhy)
VÁHA: Od 1 kg do 4 kg
DÉLKA ŽIVOTA: 6-8 let
CHOVNÉ ZAŘÍZENÍ: Minimální velikost klece je 80 x 50 x 50 cm (d x š x v).
VYBAVENÍ ZAŘÍZENÍ: Podestýlka: hobliny, seno, nejlépe speciální podestýlka z dřevěných odštěpků
nebo z lisovaných granulí papírového odpadu. Kkrmítko a napáječka s čerstvou vodou.
CHOV: Chováme jednotlivě nebo v párech. Králík je společenské zvíře, ale pozor při přidávání nových
zvířat a při připouštění.
ROZMNOŽOVÁNÍ: Březost samice trvá 28-33 dní, rodí se 1-9 mláďat, holých a slepých a necháváme
je u matky do stáří 8 týdnů.
TEPLOTA: Pokojová, ale vydrží krátkodobě i nižší teploty.
KRMENÍ: Pampelišky, jetel - sbírané v přírodě ne u silnic!!!, zelenina, (mrkev, kedlubna, krmná řepa,
cuketa…) jablka, tvrdý chléb, seno je nutnou součástí jídelníčku. Granule a krmné směsi pro králíky.
Důležitá složka krmiva je seno.
MANIPULACE: Zvíře bereme do ruky opatrně tak, aby sedělo na ruce, a druhou rukou jej držíme u hlavy.
POZOR: Může bolestivě kousnout nebo škrábnout při úleku!!!
(Čerpáno z: www.petcenter.cz)

Výběh!!!

8. května 2011 v 15:48 | Athéna |  Chlupáček ♥
Ahojky!!!
Tak včera jsem se rozhodla udělat Chlupáčkovi výběh. Vždycky byl jen pod horním dílem klece, nebo volně po zahradě. Ale jelikož mám rozkládací klec, špatně se tam vrchní díl znovu připevňuje a venku není moc stabilní. Volně po zahradě mi zase moc nevyhovuje, protože tam stále musím být. Zaprvé máme velikánskou zahradu, kde bych ho ani nenašla, zadruhé je tam spousta úkrytů a nebezpečných míst (potok...atd.) a zatřetí máme kočky a psa...
Venkovní výběh byl proto nejideálnějším řešením
Chtěla jsem ho udělat nepřenosný, pomocí latěk, které bych palicí nebo kladivem zatloukla do země a obtočila pletivem, ale děda měl lepší řešení. Udělali jsme ho přenosný, dělali jsme ho s dědou společně, ptž bych to sama nezvládla. Nejdříve jsme nařezali laťky, poté jsme stloukli konstrukci a tu jsme začali potahovat pletivem. Jenže jsme neměli tak velké spony, do té velké pracovní sešívačky, takže jsme to museli přichytit za pomoci drátu. A to byla teprve dřina! Výběh jsme dělali pěkně dlouho, ale výsledek stojí za to:
Výběh měří 120x60x50 cm a Chlupáčkovi se v něm velmi líbí!
A tady ještě fotka pamlsků, které děda Chlupáčkovi včera koupil:
Omlouvám se, že není víc fotek, ale na PC máme skoro zaplněnou paměť. Máme tu hrozně moc nejrůznějších programů a spoustu tisíc fotek. Výběh mám nafocený z různých úhlů a stran, ale dám to sem, až se problém s pamětí vyřeší.
Pp

Zpět =o)

6. května 2011 v 16:32 | Athéna |  Novinky
Ahojky.
Tak jsem opět tu =o)
S Mařkou (má nejlepší kámoška) jsme si to pořádně užily. Ve středu večer jsme šly spát kolem 22 h, protože jsme měli strašně brzo vstávat, ale já kecala a chechtala se do 23 h. Také jsme měly problém s místem xD Pořád jsme se přetlačovaly a pak Mařka: "Visí mi půlka pr**le z postele!" xD Já na tom nebyla o moc líp a ráno jsem z postele slítla. No prostě děsná prča! Ale špatně se to popisuje, museli byste mě znát. Já se prostě začnu smát kdykoliv, kdekoliv a čemukoliv. A když chytnu výbuch, tak mě nikdo nemůže zastavit. Dostanu ho třeba i o hodině a ani učitelka mě nemohla uklidnit xD A u nás doma vlezl do ručníku škvor (fůůůj!). Pak, když jsme se měly jít sprchovat, jsem si vzala do pusy 5 Mentosů. Došla jsem do koupelny a začala se chechtat tak, že jsem ty Mentosy málem vyprskla po celé koupelně a volala ze srandy na Mařku: "Vezmeš si ten škvorovej ručník!" A pak jsem sebou normálně (ze stoje) švihla smíchy na zem a tam jsem se svíjela, že jsem se málem zbláznila xD No dobrý, no xD (Mařka POCHOPITELNĚ dostala normální osušku xD)
Prahu vám popíšu do samostatného článku, ať to není zbytečně dlouhý.
Ve čtvrtek jsme se z Prahy vrátily v 17:03. To nás "vyhodil" autobus u nějakých paneláků. Jenže ouha! Strašně jsme potřebovaly na "malou". Zjistily jsme, že já nebyla 24h a ona 16 h. A co teď?! K našemu baráku je to pěkná dálka a to už bysme nevydržely. Takže jsme letěly do nejbližší restaurace, odložily jsme si a pádily na WC. Pak jsme si tam daly horkou čokoládu. Když jsme dorazily domů, tak jsme se převlékly a šly na zahradu. V garáži máme takovou "kárku" na 4 kolečkách s provazem, tak jsme se na tom nastřídačku vozily. Pak jsme se houpaly v houpací síti, potom v té 3-4 místné zahradní houpačce, a poté trhaly sousedovým slepicím trávu. Když jsme tak procházely zahradou, vzaly jsme si za oběť pracovní kolečko xD Vždycky si tam jedna vlezla a ta druhá jí vozila po zahradě. Byla to fakt sranda - já Mařku jednou omylem vyklopila xD a ona mě pak omylem pustila, takže já jela bez řízení a musela jsem se zastavit xD Bylo to fajn až na to, že mě začala strašně bolet ta noha.
To je k tomuto článku vše,
pp.

Rychlovka!

4. května 2011 v 15:07 | Athéna |  Novinky
Ahojky.
Dnes tu žádný článek nečekejte. Jsem tu na chvilku. Každou chvílí přijde má nej kámoška a bude u nás spát. Zítra spolu a ještě s nějakou třídou (v 7:20 vyjíždíme) jedeme na celodenní literární exkurzi do Prahy, takže se sem asi dostanu až večer, pokud vůbec. A v pátek jdu opět na chirurgii (na ty stehy a s tou rukou) a asi i na oční, protože špatně a rozmazaně vidím na dálku, nemůžu číst z tabule. A včera jsem byla u zubaře, protože mě řezaly horní zuby na pravé straně do tváře, tak mi to "zbrousil." Já teď opravdu nedělám nic jiného, než lítám po doktorech xD
Pp

Včerejšek a dnešek =o)

2. května 2011 v 16:56 | Athéna |  Novinky
Ahojky.
Nevadí vám, že jsem shrnula včerejšek a dnešek do jednoho článku?
Včerejšek:
Včera odpoledne jsem se šla ven na zahradu učit. Šílená nuda a vůbec mi to nelezlo do hlavy!
Když jsem se doučila, vzala jsem Chlupáčka ven v jeho novém "seníku," do kterého jsem mu přidělala jeden z nových morčecích toalet. Poté jsem ho dala na dlažbu a do úplně opačného konce venkovní dlažby jsem dala jeho seník (pustila bych ho i na travičku, jenže strejda sekal). Je to velký kus! Pak jsem ho pustila a to byly mety! Doslova letěl k seníku a pak proběhl pod velkou zahradní houpačkou (je určená pro 3-4lidi) a zastavil se až u Haninky. Začal jí očuchávat srst, pak se otočil a zase letěl k "seníku." Všichni jsme se smáli, že vypadá jak malé prasátko. Takhle to zopakoval asi 20x a pak si do "seníku" vlezl, začal v tom seně hrabat, zavrtal se do něj tak, že nebyl vidět a chodil po celé ploše xD Také jsem ho začala učit povel kolečko. Jako odměnu jsem měla pampelišky, které Chlupáček zbožňuje. Po několika otočeních za pamlskem to udělal 2x bez pamlsku sám! Je to šikulka, po takové krátké době Také ho chci naučit panáčkování při chůzi. Panáčkování mu jde skvěle, tak snad to nebude takový problém =o)
Dnešek: Myslela jsem, že bude hezky a tak jsem si řekla, že zopakuju včerejšek. Jenže - venku je pěkně hnusně, leje jak z konve a když jsem šla ze školy, promokla jsem na kost. Také jsem měla na 2 hodiny vystaráno - učila jsem se, protože toho máme hodně! A hlavně nové látky, na kterou jsem chyběla =o( Až vypnu počítač, budu učit Chlupáčka nové povely.
Tak pp.

Svěží jarní salát!

1. května 2011 v 12:00 | Athéna |  Krmení morčat
Ahojky.
Sice už toho Chlupáček včera stláskal až až, ale když byly ty čarodějnice, tak jsem mu ještě udělala svěží jarní salátek. Není to podle žádného receptu, prostě jsem si ho vymyslela a Chlupáčkovi moc chutnal =o)
Potřebujeme:
• Nějakou misku, stačí i obyčejná mistička na krmení. Já použila podmisku pod květináč, velikosti 24 cm.
• Kuchyňský nůž
• Jablko
• Hroznové víno
• Trávu
• Sedmikrásky
• Pampeliškové listy
Postup:
Všechny ingredience řádně omyjeme vodou. Poté nožem nakrájíme na kousky, trávu a pampeliškové listy můžeme nadrobno natrhat. Vše dáme do misky a promícháme, aby se chutě pěkně promísily.
Dobrou chuť! (Tutu dobrotu jistě ocení i jiní hlodavci, než jen morčata. Samozřejmě přizpůsobíme množství )
Fotka: